Někdejší poslankyně za Věci veřejné Kristýna Kočí (29) už není Kočí. Vzala si za manžela o rok a tři měsíce staršího pojistného matematika Jakuba Mertla. Dvojice, která do toho práskla po necelé desetiměsíční známosti, se poznala na internetové seznamce!

Zatím to vypadá, že zatímco se Kočí v politickém partnerství s Věcmi veřejnými pořádně spálila, v soukromí má větší štěstí. Páreček totiž na svatebním obřadu na středočeském zámku Kačina doslova zářil spokojeností. „Vzala jsem si ho, protože je to nejlepší chlap, co znám, nebylo co řešit,“ komentovala Kočí fakt, že s Jakubem spolu nejsou ani rok.

Ač v politice předváděla různé veletoče, na svatbě vsadila na klasiku. V krásné bílé róbě ji před oddávajícího dovedl otec Antonín špalírem asi šedesáti svatebních hostů, za svědky šli její mladší bratr a sestra. Během obřadu několikrát zahrála harfenistka a Kočí na úvod sama přečetla úryvek textu Williama Shakespeara zakončený větou: „Láska je dítě, jež musí růst stále dál.“
Poté, co vyřkli ANO, došlo i na rituály v podobě uvazování koule na nohu nebo nasazování chomoutu. Novomanžel dokonce musel svoji čerstvou manželku povozit na dřevěném vozíku, aby dokázal, že domácnost takzvaně utáhne.

V nejbližších dnech pár plánuje svatební cestu. Kam, to ale bezprostředně po svatbě ještě nebylo jasné. „Asi nakonec zvolíme nějaký klasický last minute,“ prohlásila Kočí.

Kristýna s Jakubem ani netajili, jak se poznali. „Seznámili jsme se moderním způsobem, pomocí seznamky,“ přiznal Jakub. „A to nás přivedlo na myšlenku, že dnes je velký problém, aby se lidé seznamovali, obzvlášť našeho věku, takže něco takového teď také spouštíme. Protože i my máme spoustu kamarádů, kteří takové štěstí neměli a toho pravého zatím nepotkali. Tak jim snad pomůžeme,“ dodala Kristýna, dříve Kočí, nyní Mertlová.

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/277958/kristyna-koci-se-vdala-manzela-si-nasla-na-seznamce-a-co-rekla-po-svatbe.html