Časté otázky

Jak seznamka Date2k funguje?

Jedná se unikátní koncept seznamování, který je celý založen na absolutně individuálním přístupu ke každému klientovi. Každý klient má svého osobního vztahového kouče, se kterým se potkává, komunikuje a který ho celým procesem seznamování provádí. Na úvodní schůzce kliet s koučem probere své osobní představy o ideálním protějšku, své hodnoty, představy a vize. Podle nich, za použití unikátní metody párování, mu kouč navrhuje ověřené vhodné protějšky. Každý takto vytipovaný protějšek je osobně ověřen buď přímo tímto koučem nebo naším jiným kolegou. Odpadají tak rizika spojená s internetovým seznamováním, jako že fotka neodpovídá realitě, daný člověk je zadaný, nesedí jeho věk nebo dokonce pohlaví. Nemluvě o hodinách ztraceného času vypisováním si s neznámých člověkem, který se pak na schůzce ukáže naprosto nevhodným partnerem. U nás neexistují žádné veřejně přístupné profily, veřejné fotografie. Naopak, našim cílem a podstatou je absolutní anonymita a ochrana soukromí každého klienta, neboť většina našich klientů si nepřeje, aby někdo vůbec věděl, že se jim v oblasti seznamování příliš nedaří.

Detailní informace najdete ve Všeobecných obchodních podmínkách (VOP).

Jak garantujeme zachování soukromí a anonymitu klientů?

Identitu konkrétního klienta, telefonický kontakt na něj, celé jméno apod. zná pouze jeho osobní vztahový kouč a majitelka agentury. I v naší interní databázi figurují naši klienti pouze pod křestním jménem či přezdívkou. Jediným v interní databázi uvedeným kontaktem je pro potřeby rychlé a efektivní komunikace e-mail, ten ale doporučujeme klientům, aby byl tzv.anonymizovaný a nikoliv jméno.příjmení@povolání. Rande s vytipovaným protějškem domlouvá jedině naše agentura a zásadně nepředáváme kontakt na klienty (samozřejmě kromě odsouhlasených a klienty vyžádaných výjimek).

Co je unikátní vědecká metoda párování? Co je těch 8 úrovní párování?

Unikátní vědecká metoda je Matematicko-statistický způsob, jak vybrat k sobě ideální pár, resp. jak najít ideální protějšek pro každého. Vlastně se jedná o takové hledání partnera „na míru“. Celá metoda je založená na porovnání 8 úrovní:

  Povaha
  Představa o ideálním protějšku
  Zaměstnání
  Koníčky a volnočasové aktivity
  Názor na děti a rodinu
  Sociální statut a vzdělání
  Životní styl
  Představa o budoucnosti

Otevřeně přiznáváme, že jsme se inspirovali v zahraničí (zejména USA), kde se již podobné metody párování využívají delší dobu, nicméně v České republice se jedná o absolutní novinku, upravenou doktorem matematiky tak, aby lépe odpovídala lokálnímu prostředí.

Pro koho je naše seznamovací agentura určená?

Pro náročné klienty, kteří se chtějí seriózně seznámit. Ať už se jim to nedaří klasickou cestou proto, že mají hodně vysoké nároky, jsou hodně zaměstnaní a nemají čas nebo už se v minulosti hodně spálili. Je úplně jedno, zda jim je 30 či 60, jsou svobodní, rozvedení nebo s dětmi či bez dětí. Obvykle se jedná, i vzhledem k ceně našich služeb, o klienty z vyšší příjmové skupiny. Nebo i třeba o známé osobnosti, které se nemohou dovolit veřejně prezentovat, že hledají partnera.

Kdo jsou koučové Date2k a co je náplní jejich práce?

Jedná se o odborníky na vztahovou problematiku. Někteří z nich mají přímo vystudovanou psychologii, někteří přišli z jiných přidružených oborů. Vždy totiž hledáme ideálního kouče pro specifické požadavky každého klienta. Nicméně všichni naši koučové prošli našim specializovaným kurzem na téma vztahové problematiky, seznamování a osobního rozvoje.

Na co celý tým stylistů, kadeřníků a fotografů?

Proces seznamování není jenom o konkrétním rande s ideálním protějškem, ale zejména o tom, aby se každý klient dobře cítil a byl sám se sebou maximálně spokojen. A pro klienty, kteří si chtějí nechat poradit od odborníků v oblasti stylingu máme náš tým. Velký zájem je také o službu profesionálního fotografa, neboť naši klienti se chtějí u vytipovaných protějšků prezentovat vhodnou a profesionálně pořízenou slušivou fotografií.

Jak nás napadlo seznamku založit?

Nápad vytvořit takto originální a od zavedených seznamek odlišný způsob seznamování se zrodil ředitelce Date2k Kristýně Mertlové v hlavě už v roce 2013, kdy sama řešila své značně omezené možnosti seznámení. Už tehdy ji napadlo, že na trhu naprosto chybí seznamka pro náročné, kteří nemají čas ani chuť prohledávat internet, ztrácet čas dopisováním s někým, kdo se ukáže na osobní schůzce úplně jiným a už vůbec nechtějí vyvěšovat někde na internet svoje fotografie a na druhou stranu nechtějí platit spoustu peněz za naprosto nevyhovující kandidáty. Když se seznámila, a naprosto otevřeně přiznává, že přes seznamku, se svým dnešním manželem, po čase mu svěřila svůj nápad, který ho nadchnul stejně jako ji. Vrhli se na studium problematiky a trhu, velmi detailně analyzovali zahraniční seznamky, aktuální světové trendy v oblasti seznamování i možností, jak to vše správně aplikovat na české podmínky. A tak v roce 2014 založili Date2k.

Proč jsou naše služby relativně drahé?

Jedná se o zcela individuální službu zaměřenou vždy na potřeby pouze dané konkrétního klienta, tudíž ceny jsou vždy zcela individuální. Obecně se ale s ohledem na absolutně profesionální a hlavně zcela osobní přístup včetně vlastního seznamovacího kouče rozhodně nejedná a nikdy nebude o ceny ve stokorunách. Zda je naše služba pro klienta vhodná nebo zda má spolupráce s ním, pro něj, smysl, je pak předmětem úvodní bezplatné telefonické konzultace a následné úvodní schůzky se seznamovacím koučem, kde probereme Vaše nastavení, očekávání, kouč Vám poskytne vyhodnocení analýzy Vašeho seznamovacího a vztahového potenciálu a konkrétní doporučení pro úspěšné seznamování, v naší agentuře nebo i jinde.

V případě členství v agentuře klientovi svou prací šetříme:

  Čas, který by musel věnovat vysedáváním po barech či kavárnách nebo u internetu při
hodinách dopisování s neznámými a neověřenými lidmi.
  Zklamání z naprosto příšerného rande s někým, kdo vypadá úplně jinak než na fotografii
či je úplně jiný, než se na anonymním internetu prezentoval.
  Mnohdy i nepříjemné zážitky, neboť nevíte, na koho můžete na internetu nebo nakonec i v baru narazit.
  A v neposlední řadě chráníme jeho anonymitu a soukromí.

Na rozdíl od konkurence je cena, v případě domluvení se na spolupráci, zcela konečná a nejedná se o žádné měsíční paušály či dodatečné poplatky za další služby a hlavně jako jediní na trhu nabízíme zcela transparentně nastavenou garanci vrácení peněz (pro možnost “otestování si vhodnosti našich služeb”). A jen pro představu, když jsme analyzovali situaci v zahraničí, obdobné služby např. ve Velké Británii či Francii stojí ty stejné peníze ale v librách resp. eurech.

Jak funguje garance vrácení peněz? Jak odstoupit od smlouvy?

Našim cílem totiž je, aby každý klient odcházel z Date2k spokojený, ideálně seznámený a zamilovaný, ale i v tom horším případě, aby neměl pocit, že vyhodil své peníze a nic za to nedostal. Proto si službu s Date2k můžete “vyzkoušet”.

V celém procesu seznamování v agentuře Date2k dbáme na absolutní profesionalitu veškerých poskytovaných služeb. Abychom jen neslibovali, nabízíme Vám možnost si službu vyzkoušet a v případě nespokojenosti uplatnit „Garanci vrácení peněz“. Můžete si tak například vyzkoušet profesionální focení, schůzku se vztahovým koučem, a to vše do chvíle, kdy Vám představíme první návrhy. Dle množství odvedených služeb klientovi vracíme min. 75% hodnoty zakoupeného balíčku. V případě, že si klient z navržených profilů vhodných protějšků vybere, garance automaticky zaniká a již na ni není možné uplatňovat žádný nárok.

Spolupráce vzniká momentem připsání uhrazené částky na účet agentury. Dle zákona má každý klient nárok na odstoupení od smlouvy do 14 dnů a to bez udání důvodů. My jsme se rozhodli tuto lhůtu ještě “prodloužit” a nabízíme platnost tzv. garance vrácení peněz a to až do momentu představení vhodných protějšků (tedy cca měsíc, měsíc a půl po začátku spolupráce) s odečtením minimálních nákladů.

V případě odstoupení dle zákonné lhůty 14-ti dnů, klient vyplní a odešle vzorový formulář o ODSTOUPENÍ. Agentura v takovém případě bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, veškeré peněžní prostředky zašle zpět na účet klienta.

Jak dlouho trvá, než se klient úspěšně seznámí?

Doba, než se nám podaří klienta úspěšně seznámit, je ryze individuální. Záleží vždy na jeho osobě, konkrétních požadavcích, nárocích i ochotě spolupracovat a poslouchat rady svého kouče. Máme klienty, kteří se úspěšně seznámili hnedka na prvním rande, ale i takové, kteří se momentálně chystají již na své 6 námi organizované rande. Garantovat, do kdy se nám podaří úspěšně klienta seznámit, rozhodně nelze. My můžeme pouze garantovat šanci potkat se s opravdu zajímavých a podle našich odborných znalostí i vhodným protějškem, na kterého by možná v běžném životě klient jen těžko narazil.

Proč je členství na dobu půl roku?

Proces seznamování každého klienta je zcela individuální a může klidně i nějakou dobu trvat vytipovat skutečně vhodný protějšek nebo se může stát, že po dvou rande s někým klient zjistí, že to prostě není ono a chce pokračovat ve vyhledávání nových protějšků. Stejně se klidně může stát, že námi vytipovaný nejvhodnější protějšek se v mezidobí seznámí s někým jiným a tudíž hledání musí pokračovat. Stejně tak nějakou dobu trvá zajištění profesionálního focení, sezení s psychologem či jeho zhodnocení. Nicméně právě tento skutečně profesionálně vedený proces zajišťuje, že námi navržené protějšky jsou pro klienta opravdu vhodnými adepty k seznámení a že se mezi nimi může nalézt ten pravý.

Existuje omezený počet prezentovaných návrhů vhodných protějšků pro každého klienta?

Nikoliv. Naším cílem je vždy klienta seznámit, proto neexistuje konečný počet návrhů vhodných protějšků. Vždy je však základním požadavkem vědecká shoda a vhodnost protějšku. Nikdy ale neprezentujeme návrhy nebo neorganizujeme schůzky „jen tak“ nebo jenom pro to, aby si klient jen tak s někým „vyrazil“ ven.

Seznámíme skutečně každého? To je ona garance?

Na lásku nelze uplatnit žádná garance a seznámit každého bohužel není v silách žádného pozemského činitele, logicky ani naší agentury. A nic takového nikdy a nikde netvrdíme.

Přeskočení jiskry, vzájemná chemie, atraktivita apod. jsou zcela individuální a nelze je zaručit ani nejlepším týmem odborníků, koučů  či špičkovým matematickým algoritmem. Férově slibujeme, že klientovi pomůžeme odhalit někdy velmi nepříjemnou a tvrdou pravdu, v čem dělá při seznamování chybu, zda nemá nereálná očekávání, co by měl upravit, aby se jeho šance na úspěšné seznámení maximalizovala. Stejně tak garantujeme individuální přístup, představení vhodných a odpovídajících protějšky na úrovni, kteří prošli stejným procesem ověření a jejich profil tak zcela reálně odpovídá skutečnosti a hlavně kteří mají skutečný zájem se seriózně seznámit. V případě oboustranného zájmu pak diskrétně domluvíme rande bez předání kontaktů. A zejména od obou získáme zpětnou vazbu z rande, díky které zanalyzujeme, proč to případně nevyšlo, co změnit, upravit, aby to vyšlo ideálně příště.

Ale zda rande vyjde, přeskočí jiskra a vznikne z toho celoživotní láska nebo zda dotyčný vybraný protějšek vůbec bude mít zájem na rande vyrazit, to opravdu garantovat nemůžeme. Klienty (bohužel) nemůže nikdy k ničemu nutit, ani když si svým přístupem třeba šlapou po štěstí.

Naše garance vrácení peněz se vztahuje k možnosti naše služby si “vyzkoušet”, zjistit, zda klientovi tento způsob spolupráce vyhovuje a zejména zda pro něj vůbec máme vhodné protějšky odpovídající jeho představám. Když se (nejpozději) v momentě představení 1.návrhů vhodných protějšků rozhodne, že to neodpovídá jeho představám, má právo na automatické využití garance a my mu férově peníze vrátíme (dle VOP). Pokud naopak si z prvních návrhů vybere, nárok na garanci končí a my začneme vybrané vhodné protějšky oslovovat s jeho profilem.