Někdejší poslankyně za Věci veřejné Kristýna Kočí už téměř dva roky nenosí své dívčí příjmení. Jmenuje se Mertlová a kromě toho, že je vdanou paní, je už přes osm měsíců i pyšnou maminkou. Jak vzpomíná na své působení v politice, během kterého získala i přezdívku „Blonďatá bestie“?

Dnes Kristýna Mertlová žije úplně jinak než v nechvalně proslulé době strany Věcí veřejných, která v poslanecké sněmovně udělala mírně řečeno rozruch.

S manželem Jakubem, kterého poznala přes internetovou seznamku, má už od loňského listopadu syna Antonína. Kromě mateřských povinností s manželem podniká – mají spolu firmu na seznamování. Svůj současný život si nemůže bývalá poslankyně vynachválit.

„Mám spokojené manželství, dokonalého syna a fungující firmu. Vždycky můžu chtít víc, ale nyní jsem strašně vděčná za to, co mám a zakazuji si toužit po něčem víc. Samozřejmě, s manželem si přejeme další děti. Ale buď ty věci půjdou, nebo nepůjdou. Na mém pocitu štěstí to nic nemění,“ svěřila se Kristýna Mertlová webu Antilopajournal.cz.

I když za svou politickou kariérou udělala tlustou čáru, na těžké časy si i dnes dobře vzpomíná. Svěřila se, že prošla syndromem vyhoření.

„Ráno jsem vstávala z postele a říkala si: „Proč vlastně vstávám? Co je můj úkol?“ Všechny věci jsem dělala mechanicky, bez většího zápalu,“ řekla bývalá poslankyně s tím, že nakonec musela vyhledat pomoc odborníka.

„Najednou jsem měla pocit, že mám infarkt. Začalo mě strašlivě bolet na hrudi, vůbec jsem nemohla dýchat, a skončilo to tím, že mi musela mladší sestra zavolat záchranku. Ale naštěstí to nebyl infarkt,“ zavzpomínala dnes spokojená Kristýna Mertlová.

Zdroj: http://www.expres.cz/kristyna-mertlova-o-politice-diteti-a-syndromu-vyhoreni-pev-/zpravy.aspx?c=A160713_235958_dx-zpravy_shu