Znám ženu, kterou si její muž vybral po roce, kdy se setkali ve firmě a začali spolupracovat.

Říkejme jí třeba Vanda a jemu Tomáš.

Vanda měla za sebou dva dlouhodobé vztahy se sportovci. Urostlými muži, kteří pravidelně někam jezdili propotit trička, dresy, kimona. Tomáše jako muže nevnímala, byl to kolega, se kterým spolupracovala. Tenhle Tomáš, byl velmi štíhlý, jiný, a byl to kolega. Vanda sportovala odmala, byla to menší a spíše plnější žena. Jak se Vanda s Tomášem setkávali v práci, začali spolu chodit na obědy a povídali si o práci a později o všem možném. A tak se Vanda dozvěděla, že Tomáš preferuje spíše štíhlé a vysoké ženy, stejně jako se Tomáš dozvěděl, že Vanda má ráda sportovce urostlejší postavy. A tak kolem sebe a spolu na obědy chodili asi rok. Tomáš brzy zjistil, že mu jejich povídání a Vandin smích dělá moc dobře a že mu Vanda o víkendy chybí. Vandě se líbily jeho názory, humor a nadhled. A dál? Asi tušíte, jak to dopadlo.
A proč ten úvod?
Oba byli, řekněme velmi jiní, než by tenkrát popsali svůj ideální protějšek.
Setkávám se se ženami i muži, mají jedno společné, hledají svoji druhou polovinu. Ženy většinou chtějí muže vysoké, vzdělané a sportující, gentlemany a na úrovni. Muže aktivní, mladé duchem a většinou nijak nepojmenují věk a vlastně ani vizáž. A muži? Většinou chtějí ženy štíhlé. Dokonce se dozvím i velikost prádla. Opravdu. Nebo normální postavy. Už jsem slyšela i „hlavně ne hubenou“. A mladší, klidně o 20 let. A pohledné, reprezentativní i na úkor vzdělání, věříte? I to se stane.
A dál? Když vybírají dámy z prezentace, přečtou si informace, které poskytujeme, zváží a pak se podívají na fotografii. A řeknou, že ho rády poznají. Muži na to, z 99%, jdou od lesa. Podívají se na fotku, téměř všichni s omluvou, že jsou přízemní. A když je fotka fajn, zajímají je další informace. A když není žena podle představy, tak ne. Ne.
Ne, nikoho nezměníme a vizáž ženy bude v mužově životě hrát prim dál. Jen jsem tím chtěla říct, že i když není něco podle našich představ, může to být, jako v případě Tomáše a Vandy překvapivě dobré. Konkrétními vysněnými představami se můžeme připravit o příležitost, možnost, náhodu, vztah? Jak chcete. Anebo nechcete?
A mimochodem, Vanda a Tomáš mají rodinu a jsou šťastní.