Řekněte ANO lásce

Možná se vám to bude zdát banální, ale věřte, že tahle tři písmenka dokážou změnit váš život od základu. Že vám to něco připomíná? Ano, na motivy skutečného životního příběhu a stejnojmenné knihy irského komika Dannyho Wallace ztvárnil Jim Carrey postavu muže, který se rozhodne říkat ANO životním výzvám a život si pořádně užít.

Pokud hledáte životního partnera, je to pro vás rada k nezaplacení, která vás k tomu pravému určitě dovede. Vzpomeňte si, kolikrát denně odpovíte na pozvání, že se něčeho nebudete účastnit, nebo že se vám někam nechce. A pak se zamyslete, kolikrát jste si užili akci, na kterou se vám nejdříve vůbec nechtělo. Možná jste natolik pracovně zaneprázdněná, že je pro vás obtížné se seznámit. Život však není jenom práce, musíte si určit priority. A nezapomínejte, pracujeme, abychom žili, nežijeme, abychom pracovali.

Ať tak či tak, doma na vás zatím ten pravý nečeká

Proto budete muset zkusit něco mimo vaši komfortní zónu. A třeba zjistíte, že jste si začali svůj život skutečně užívat. Co víc, když se budete cítit dobře, poznají to ostatní. V životě je to poměrně jednoduché, i vy sami určitě rádi trávíte čas s lidmi, kteří jsou pozitivní, aktivní, umí vás pobavit a je vám s nimi celkově dobře. A stejně tak to mají i ostatní, takže pokud budete šťastná, bude pro vás jednodušší někoho zaujmout. A podívejte se na to i z praktického pohledu, pokud poznáte svou drahou polovičku při něčem, co vás samotnou baví, budete mít něco společného a na tom se vždy lépe staví.

Pokud očekáváte lásku na první pohled a romantiku jako z telenovely, okamžitě si tuhle představu vymažte z hlavy a místo sledování fikce, zažijte radši svou vlastní realitu!

Kdy jindy začít hledat než právě teď? Léto je pro lásku jak dělané! Všichni máme v tomto ročním období mnohem více energie. Cítíme se méně vystresovaní a odpočíváme. Navíc jsme mnohem svolnější k novým zážitkům, protože chceme ty krásné dny s někým prožívat. Slunečné dny přímo nabádají k posezení s přáteli, opalování na koupalištích, návštěvám hudebních festivalů, letních promítání filmů či procházkám v parcích. A dlouhé letní noci zase k oblíbeným grilovačkám.

Proč si nezajdete do kavárny, a místo zaboření vašeho pohledu do mobilního telefonu se nedíváte kolem sebe? Nebo uspořádejte letní party pro své přátelé, a pokud možno i pár nových přátel, mezi kterými může být i váš vyvolený. Účastněte se turistických výletů nebo hudebních koncertů, za prvé si užijete léto, a za druhé nikdy nevíte, koho ve frontě na pivo potkáte.

Využijte nejsilnější síť

A pokud přeci jen patříte k těm stydlivějším, nebo jste opravdu příliš pracovně zaneprázdnění, ale nechcete večer usínat sami? Můžete zkusit seznamku. Vždyť co si budeme povídat, dnes se vše zásadní odehrává na internetu, tak proč na něj nevsadit i v tomhle? Možná to klapne, možná ne, ale je to šance.

Proč si nenechat poradit?

Chodíme ke kadeřnicím a radíme se, jaký zvolit střih a barvu svých vlasů. Chodíme na masáže a radíme se jaké dělat cviky, aby nás nebolela záda. Chodíme k psychologům, aby rozebrali naše životy a pomohli zjistit, jak v nich pokračovat. Navštěvujeme školní poradce, kteří nám pomáhají vybrat budoucí zaměření. Radíme se v krámech s výběrem zboží, v práci s kolegy, protože to všechno jsou lidi, kteří rozumí dané problematice a mohou nás nasměrovat. Tak proč se neporadit s profesionálem o výběru partnera?

Pokud se radíte s kamarádkou, je problém v tom, že nebude objektivní a sama má jen určitý úzký okruh poznatků. Vztahový kouč oproti tomu, může na základě mnoha zkušeností nahlédnout na problém jinou optikou. Prostě zadáte kritéria a necháte si vybrat ideální protějšek. Můžete tak eliminovat ztrátu času, prostě si vyberete portál a necháte o sebe pečovat. Individuální přesto vědecký přístup, a absolutní anonymitu, to jsou kritéria, které je potřeba hledat, abyste neztráceli čas. Mezi oblíbené seznamky patří například www.date2k.cz. Ta láká stále více klientek právě na všechna tato kritéria. Navíc pokud nebudete spokojeni, garantují vrácení peněz, jelikož nechtějí vydělávat na vašem štěstí, pouze vám ho chtějí pomoci nalézt.

Předchozí článek