Čím dál více Čechů spoléhá na to, že jim při seznámení pomůže internetová seznamka nebo agentura. Ty v současné době nabízejí i vztahové kouče, kteří lidi připraví na první rande.

Internetová seznamka je pro stále více Čechů ideálním nástrojem, jak se seznámit.

Nejčastějšími klienty seznamovacích agentur jsou přitom lidé středního věku, kteří nemají čas na hledání ve svém okolí a chtějí si být jistí, že partnera skutečně najdou.

Nejpočetnější skupinou jsou lidé ve věku 40-44 let, následováni třicátníky a šedesátníky. A zatímco ženy se údajně k tomuto řešení uchylují po nevydařeném vztahu či rozvodu, muži hledají protějšky proto, aby se usadili, tvrdí seznamovací agentura Date2k.

Podle její majitelky Kristýny Mertlové se obě pohlaví pro seznámení prostřednictvím agentury rozhodují až ve chvíli, kdy vyčerpala možnosti seznámení se s někým z okruhu svých známých, případně s někým z lidí z okruhu svých kolegů.

Muži hledají protějšek ráno a během oběda, ženy večer

Obě pohlaví mají od seznamovacích agentur také odlišná očekávání. “Bezmála sto procent mužů bere tuto formu seznámení jen jako jednu z dalších možností. Nevytvářejí si absolutní očekávání, že jenom zde musí najít partnerku na celý život, a jejich rozhodování seznamovací agenturu využít bývá spontánní,” říká Mertlová.

Podle agentury se do seznamek nejčastěji přihlašují ráno mezi osmou a devátou hodinou, anebo v době polední pauzy. Ženy naopak až večer mezi desátou a půlnocí. Zatímco muži bývají spontánní, ženy agenturu vybírají velmi pečlivě, na základě odborných doporučení, internetových diskusí nebo osobních referencí někoho z blízkého okolí.

Agentury často nabízejí kromě protějšků odpovídajících předem zvoleným kritériím také například vztahové kouče, kteří lidi připraví na první rande. “My lidem neříkáme, jak se před druhým dělat hezčím, ale učíme je naslouchat tomu druhému, dokázat prodat své přednosti, prostě komunikovat. Protože právě tahle schopnost dnes většině lidí chybí, a to je také jeden z důvodů, proč stále častěji služeb seznamovacích agentur využívají,” dodává Mertlová.

Tinder pro VIP

Na českém internetu existuje stovka seznamek, které se zaměřují i na speciální kategorie uživatelů, jako jsou mladí lidé, matky, homosexuálové, senioři či hendikepovaní.

Mezi populární místa k seznámení patří v současné době také aplikace Tinder, která vyhledává protějšky podle lokace uživatele.

Aplikace je však také často označovaná jako místo, kde lidé hledají nejen spřízněnou duši, ale také sex na jednu noc. Server Tech Crunch také v březnu přišel s tím, že existuje také Tinder pro VIP osoby. Tinder Select je údajně určen celebritám a extrémně šikovným uživatelům sociálních sítí.

 

 

Zdroj: www.aktualne.cz

https://magazin.aktualne.cz/nejvice-vyuzivaji-seznamku-ctyricatnici-muzi-hledaji-protejs/r~b3dd8576362611e7b494002590604f2e/