Sebedůvěra není do kamene vytesaný stav a často kolísá. Stává se, že člověk propadne pochybám o sobě samém, stane se nejistým a nervózním. To nastává obzvlášť v nových a neznámých situacích nebo když potkáváme lidi, které doposud příliš dobře neznáme. Obzvlášť na prvním rande můžou roztřesené nervy zařídit nejeden nepříjemný okamžik. Jak si s nimi poradit a věřit si na první schůzce?

Oblečte se pohodlně

Šaty dělají člověka, říká se, a v tomto případě staré pořekadlo platí. Vezměte si na sebe oblečení, v němž se cítíte dobře, a připadáte si v něm atraktivní. Hlavně se nesnažte ze sebe udělat někoho, kým nejste. Dámy, jestli nejste zvyklé nosit vysoké podpatky či krátké minisukně, první rande není vhodnou příležitostí, kdy si na tyto kousky oblečení začít zvykat. Místo toho zvolte šaty, v nichž se budete moct volně hýbat, a nemuset se stresovat nad tím, jak vypadáte. Když se budete cítit v pohodě, sebedůvěra z vás bude vyzařovat a budete automaticky působit atraktivněji.

Nevymýšlejte si

Člověk si občas rád přikreslí skutečnost k obrazu svému, a sem tam to ničemu neuškodí. Jestli však na první schůzce s potenciálním partnerem budete lhát o tom, kým jste, co děláte a především jací jste, jednoduše jestliže se budete přetvařovat, akorát si přivodíte zbytečné vrásky navíc. V případě, že dojde na druhé rande, budete si muset své výmysly vybavit, a nakonec pravda stejně vyjde najevo, tak proč si neušetřit práci a nepředložit ji svému protějšku rovnou?

Smějte se svým chybám

Podařilo se vám během rande zakopnout? Převrhnout skleničku? Udělali jste trapas? Nebojte se! Jestli má váš partner smysl pro humor, přijme, že se podobné věci stávají a nezavrhne vás kvůli tomu. Nemá cenu se nad svými přešlapy stresovat, raději se jim zasmějte a využijte je jako příležitost ukázat, že i když nejste za všech okolností uhlazení a dokonalí, přesto stojí za to být ve vaší společnosti.

Vezměte si s sebou amulet

Máte šperk, který vám dle vašeho názoru přináší štěstí? Malého plyšáka? Přívěšek na klíčenku? Jestli si s sebou rádi nosíte amulet, který vám dodává sebedůvěru, neostýchejte si ho přidat do kabelky i na první rande. Nemusíte ho pochopitelně nikomu ukazovat, ale samotná jeho přítomnost vás povzbudí.

Neřešte placení předem

Vezměte si s sebou dostatek peněz na zaplacení, ale nepřemýšlejte během celé schůzky nad tím, kdo v závěru večera uhradí útratu. Budete působit vystresovaně a nesoustředeně, což není zrovna dobrý základ pro úspěšné rande. Však jakmile dojde na samotné placení, uvidíte, že se dohodnete se svým protějškem snáze, než byste možná ze začátku čekali.

Nepanikařte

Než samotné rande začne, nevytvářejte si v hlavě hororové představy, co všechno by se na něm mohlo pokazit a co byste mohli případně udělat špatně. Raději se před zahájením schůzky odreagujte tak, že si pustíte hudbu, přečtete oblíbenou knihu nebo si dáte sklenici vína.

Zaměřte se na druhého

Jestli trpíte nízkou sebedůvěrou během schůzek, snažte se nemyslet na sebe a své domnělé nedostatky, ale raději se zaměřte na vašeho partnera. Poslouchejte, co říká, a zapojujte se aktivně do hovoru. Budete tak působit dojmem, že vám záleží na jeho názorech, a navíc se budete soustředit na něco jiného než na sebe.