Vztahový kouč Kristýna radí ženám, jak ho naprosto okouzlit na prvním rande

Přijít včas je základ

Už dávno neplatí staré známé pravidlo o tom, že je potřeba nechat muže čekat a čím déle, tím za vzácnější dámu jste. Naopak, v dnešní uspěchané době si každý velmi váží svého času a nechat někoho bez důvodu čekat je vnímáno jako neúcta k jeho osobě. A není nic nepříjemnějšího než nervózní přešlapování na domluveném místě a koukání na hodinky, kdy už se ona dotyčná milostivě dostaví. Což logicky vytváří ne zrovna pozitivní první dojem o Vaší osobě. A to Vy rozhodně nechcete. Proto přijďte včas a hlavně s úsměvem.
Hlavně v pohodě a dobré náladě
Buďte již od první chvíle v dobré náladě a svým optimismem ho okamžitě nakazíte. V jeho myšlenkách se tak stanete synonymem dobré nálady a příjemně stráveného času. A přesně po tom každý muž touží.
Ale sama sebou
Rande s Vaším vyvoleným princem je samozřejmě velká událost a je jasné, že chcete co nejlépe zapůsobit. Není ale nic horšího než žena stylizující se do úplně jiné role, než je jí vlastní. Jste sportovní holka a podpatky a sexy šaty Vám nejsou vlastní? No a co, prostě vyražte v džínách a pěkném tričku a okouzlete ho svojí vysportovanou postavou a pohodovou povahou. A jestli stojí o femme fatale na vysokých podpatcích a upnutých koktejlkách? Jeho věc, toho přece nehledáte a zbytečně byste s ním ztrácela čas. A stejně to platí i pro Vaše názory, zájmy, práci či plány do budoucnosti. Nesnažte se přetvařovat, vylepšovat nebo upravovat své postoje a názory jen proto, že on by to možná takto chtěl slyšet. Být sama sebou je na rande mnohdy to nejsložitější, ale věřte mi, z praxe moc dobře vím, že to je to nejdůležitější. Chcete přece, aby se zamiloval do Vás a ne do nějaké zidealizované pózy, že?

Konverzuji i poslouchám
Není pro muže nic horšího, než když na druhé strany stolu sedí nádherná žena, která však mlčí, na všechno kývá nebo dokonce téměř nevnímá a zajímá se o všechno jiné než o něj. O tom, že Váš mobilní telefon je na prvním rande naprosto zakázán, snad není potřeba ani hovořit.
Bohužel ale i pravý opak, tedy že nezavřete pusu, je špatně. Muži si obecně o nás ženách myslí, že jsme nejukecanější stvoření na světě, proto ho mile překvapte. Je to jednoduché, chvíli hovoříte Vy, chvíli on, když on mlčí, tak se ptejte a projevte zájem. Zajímejte se o jeho koníčky, práci, jak rád tráví dovolenou, ale pozor, ať to není výslech. A osobnější témata, zejména ta rodinná či ze vztahové minulosti typu proč Vás nechal Váš ex, si nechte raději na další schůzku, nechcete ho přece vyděsit.

Ráda se zapojím
Správní a dospělí muži dnes (konečně!) touží po ženách, které vědí, co chtějí, ve spoustě situací si poradí sami a nepotřebují žádnou chůvu, ale hledají skutečného partnera. Proto muž velmi ocení, když žena nečeká, že on vymyslí celý program schůzky, ale naopak sama přijde s nějakým zlepšením či zajímavým tipem. Jen ho tím uklidníte, že se Vám rande s ním líbí a chcete ho ještě vylepšit.

Ale mám své zásady
Ačkoliv se to dneska možná tolik nenosí, já osobně doporučuji mít vždy jasno, co od schůzky čekám, kam až jsem ochotna zajít a zda sex na prvním rande je pro mne akceptovatelný i za cenu, že se vztah nebude už dál vyvíjet. Já proto radím rozhodně NIKDY nedělat něco, o čem sama nejsem přesvědčena a sex si nechat (minimálně) na další rande. Možná jsem konzervativní, ale je pořád spousta mužů, kteří sex na prvním rande považují za jasný signál toho, že žena je lehce k mání a o takovou zájem nemají. Na druhou stranu ale ten správný muž to na Vás nikdy na prvním rande zkoušet nebude.

Jím
Poslední rada je možná trochu překvapivá, ale z praxe vím, že mnohdy naprosto zásadní. Na prvním (ani dalších) rande neobtěžujte Vaše vysněného prince svojí dietou, kaloriemi či hubnutím. Muži milují ženy, které si umí užívat a dobré jídlo a pití k tomu patří. Proto neváhejte a opravdu si na jídle pochutnejte a nebojte si objednat klidně i předkrm nebo desert, muže tím spíše zaujmete a bude přemýšlet, jestli si umíte užít i něco jiného než dobré jídlo. A přesně tohle přece my ženy chceme. Aby nad námi muž musel neustále přemýšlet.