Poslední rok byl pro všechny naprosto nestandardní, zejména pak ve společenském kontaktu. Proto není divu, že se mnoho lidí už nemohlo dočkat, až dojde alespoň k pozvolnému rozvolňování, a těší se na to, až se budou moci zase potkávat. Do starých kolejí se pozvolna vrací i svět seznamování a vytlačuje tak online formu seznámení.

Tento měsíc se nese ve znamení lásky, a proto není divu, že se lidé nadechují a mají energii se opět setkávat, seznamovat a randit, jak se říká face to face. „Musím říct, že s postupným uvolňováním vládních opatření i na naší seznamce pozorujeme to, že se lidé znovu kloní k tomu, jít na normální první rande někam na procházku nebo do přírody. Ještě před měsícem to bylo úplně jinak a lidé využívali například naše služby online speed datingu,“ popisuje Kristýna Mertlová, majitelka seznamovací agentury Date2K a seznamky nejen pro hendikepované Tvoje láska, a zároveň dodává: „Už teď naši vztahoví kouči mají plné ruce práce a doporučují našim klientům místa a možnosti, kam vyrazit na první schůzku.“

Kam vyrazit na první rande?
Postupně se ve všech krajích otevírají první památky, galerie, muzea. Vše samozřejmě za dodržování veškerých hygienických pravidel. Jak uvádí jedna ze vztahových kouček agentury Date2K: „Určitě vždy záleží na tom, jaké mají potenciální partneři záliby. Pokud oba dva tíhnou k návštěvě muzea nebo galerie, tak nevidím jediný důvod, proč na první rande nezajít právě tam.“ Podle ní je dobré jít na první rande na místo, kde se oba dva potenciální partneři budou cítit komfortně.

Podle majitelky seznamky Mertlové začínají být přístupné i jednotlivé památky, které se nabízí jako atraktivní místa pro první rande. Patří tam například Petřínská rozhledna. Navíc petřínský vrch a měsíc květen k sobě neodmyslitelně patří.

Jaro, lásky čas
Květen má pověst měsíce zamilovaných. I na seznamkách postupně zaznamenávají nárůst klientů. „S tím, jak dochází k postupnému rozvolňování, tak se zvyšuje poptávka po našich službách,“ doplňuje Mertlová. Podle ní je to jasný trend, který plyne z pandemie. Někteří lidé si díky pandemii a času, který museli trávit primárně doma, uvědomili, že nechtějí být sami, a teď hledají svůj protějšek. „Začínají se na nás obracet i lidé, kterým ještě před rokem být single vyhovovalo a vyloženě k sobě nikoho nastálo nechtěli, teď je to naopak,“ uzavírá Mertlová.

Zdroj: https://tojesenzace.cz/2021/05/12/diky-rozvolneni-a-ustupujici-pandemii-maji-cesi-moznost-opet-randit/