Najít si nového partnera, poznat ho a přijmout ho do svého života jsou samo o sobě dost těžké kroky. O to těžší to mají maminky, které s malým dítětem nebo dětmi zůstaly samy. Jak říká majitelka seznamky Tvoje láska Kristýna Mertlová, tak je pro matky, co hledají partnera, nejdůležitější, vyvážit své potřeby a zájmy dítěte.

Nedostatek volného času hraje proti
Podle majitelky seznamky Tvoje láska a Date2K Kristýny Mertlové to maminky, které žijí bez partnera, mají při seznamování o dost složitější než bezdětné ženy. Nemají dostatek volného času, protože většinu času tráví v práci nebo péčí o dítě a navíc si i podle Mertlové rozmýšlí, za co utratí ve svém volném čase. „U některých single maminek jsou objektivním problémem finanční možnosti, které limitují všechny oblasti života a seznamování nevyjímaje. Pokud již najdou čas na případnou kávu nebo skleničku s kamarádkou, musí velmi intenzivně zvažovat, do jakého podniku půjdou a kolik peněz mohou utratit,“ říká Kristýna Mertlová ze seznamky Tvoje láska a Date2k.

Partner nebo otec pro své dítě
Jak uvádí Mertlová ze své praxe, tak samozřejmě hlavní roli u většiny single maminek hraje to, aby byl budoucí partner i dobrým otcem pro její dítě a rozuměli si spolu. „Špatná zpráva je, že z našich zkušeností a dostupných dat potenciální partneři téměř ve většině případů preferují ženu bezdětnou, a to dokonce i ti muži, kteří mají také děti z předchozího vztahu,“ konstatuje Mertlová. Podle ní jsou však přístupy různé. Některé maminky mohou hledat pouze partnera pro sebe, ale pro většinu maminek je však zcela zásadní fakt, aby jejich potenciální partner měl kladný vztah k jejich dítěti.

Dvojnásobné obavy
Někteří lidé mají při seznamování obavy. Jedná se o jedince, kteří si prošli vážným vztahem a nevyšlo jim to. Kristýna Mertlová se u svých klientů často setkává se strachem do vztahu investovat a u maminek je to výrazně intenzivnější, protože se nerozhodují pouze za sebe, ale i za své dítě. Některým maminkám podle ní chybí při seznamování lehkost a nadhled. “Když si žena jasně ujasní, jakého muže chce a co od něj očekává, tak se nemusí bát seznámení s někým novým,“ radí Mertlová.

Potřeby nadevše
Podle Mertlové je důležité zkombinovat při hledání vhodného partnera své i dětské potřeby směrem k budoucímu partnerovi. „Nelze ignorovat skutečnost, že mám děti a to samozřejmě s sebou nese nároky na muže úplně jiné, než když děti nemám. Ale rozhodně bych neměla rezignovat na své potřeby a nastavení jenom proto, že by někdo mohl být skvělý táta,“ uzavírá Mertlová.

Pár rad na závěr, když jste single máma a chcete se seznámit

  1. Nezapomínat na své potřeby
  2. Nenechat se pohltit strachem, že to zase nevyjde
  3. Ujasnit si, jakého partnera vedle sebe chcete mít
  4. Připravit si prostor pro randění (domluvit si kamarádku nebo maminku na hlídání)
  5. Dát najevo všem, že už nechcete být sama (nikdy nevíte, kdo zná toho pravého pro vás)
  6. Nebát se zkusit seznamku (ideálně tu, která rozumí specifickým potřebám single maminek)

Zdroj: https://tojesenzace.cz/2020/08/09/single-mamy-to-nemaji-pri-seznamovani-vubec-jednoduche-ale-jde-to/