Teplo přeje seznamování. Jak totiž dlouhodobé statistiky ukazují, v létě je úspěšnost seznámení větší než například v zimních měsících. Letně naladění lidé prostě nechtějí trávit hezké dny a dovolené sami. Prodlužuje se i délka „prvního rande“, a to téměř na dvojnásobnou délku oproti zimním měsícům. Navzdory tomu aktuální tropické počasí prvním schůzkám příliš nepřeje a lidé je většinou odkládají, až bude „menší hic“.

K dalším oblíbeným důvodům pro odkládání první schůzky je také tzv. „čekání na lepší formu”.  Lidé chtějí být na první schůzce krásnější – štíhlejší, opálenější a odpočinutější.

Ideální období

„První schůzka je určující pro další rozvoj vztahu. Každý se na ní snaží vypadat co nejlépe a tomu tropická horka příliš nepřejí. Nikdo nechce na rande přijít splavený s unaveným účesem a přilepeným trikem,“ říká s úsměvem Kristýna Mertlová, zakladatelka seznamovací agentury. „Proto lidé v těchto dnech směřují schůzky buď do večerních hodin a klimatizovaných restaurací, nebo je odkládá, až se trochu ochladí.“

V létě jsme optimisté

Lidé jsou pozitivněji naladěni, hledají na druhých spíše to hezké, a dokonce i délka prvních schůzek je nepoměrně odlišná. Zatímco v zimních měsících trvá první rande v průměru 60–90 minut, v létě průměrně 150 minut. Budoucí páry nejčastěji zamíří do kavárny a pak se jdou projít, přičemž během procházky se uvolní, zbaví se zbytečného stresu a vzájemný dialog se v případě oboustranných sympatií rozvine.

„Lidé si nejčastěji začnou povídat o svých dovolených, sdělují si své zážitky z poznávání jiných zemí, co se jim kde líbilo, a tím o sobě tomu druhému řeknou mnohé. Zatímco v zimních měsících je jedním z prvních témat počasí, jak je buď hrozná zima, nebo naopak není žádný sníh, jak jsou hory drahé a podobně,“ vyjmenovává Kristýna Mertlová.

ZDROJ: https://www.bety.cz/vztahy/clanky/27226/V-horku-touzime-po-lasce-ale-nechce-se-nam-chodit-na-prvni-schuzky