Ne vždy se první rande stoprocentně vydaří. To však neznamená, že byste měli ihned házet flintu do žita a vzdávat to. Někdy se k vám onen člověk může hodit, ale první schůzka přesto nevyjde zcela podle vašich představ. Důvodů pro to existuje více. Jak tedy poznat, kdy je důležité dát druhou šanci? Sobě i jemu.

Jste nervózní

První schůzka může být poněkud stresující. Obáváte se, abyste na druhého člověka zapůsobili dobře. Strávíte hodně času přípravou a péčí o zevnějšek a jste úzkostliví, abyste například neřekli něco hloupého. Tato nervozita se může podepsat na celkové kvalitě schůzky a zapříčinit vznik trapných okamžiků a chvil mlčení. To však neznamená, že se k sobě nehodíte. Po překonání prvotní nervozity a bližším seznámení můžete zjistit, že si naopak vzájemně sednete výborně.

Vyhýbáte se citlivým tématům

Každý člověk je jiný, a co zajímá jednoho, neoslovuje druhého. Když vašeho potenciálního protějška doposud příliš neznáte, může se snadno stát, že zabrouzdáte v hovoru do končin, které mu nejsou příjemné. V takovém případě je nejlepší to přejít s úsměvem, případně se omluvit a začít mluvit o něčem jiném. Nebo se naopak může přihodit, že vám rozhovor bude připadat nudný. Na první schůzce člověk většinou neriskuje a hovoří o všedních tématech, která ne každý shledává zajímavými. Jestli je to i váš případ, počkejte si na druhé rande, kde se již budete lépe znát a budete se moct od obecných témat přesunout k těm zajímavějším.

Stalo se něco, co jste nemohli ovlivnit

Někdy se rande nevyvede kvůli příčinám, které jste neměli šanci ovlivnit. Dorazili jste o dvacet minut později, protože měl váš spoj zpoždění? Zjistili jste, že v restauraci, kam jste se chystali jít, zapomněli na vaši rezervaci, a již mají plno? Pokazil vám příjemnou procházku nenadálý déšť? Pokud se něco takového stane, nenechte se tím odradit. Jsou věci, na které jsou i lidské síly krátké. Pokuste se případné nesnáze brát s humorem a dívejte se na ně pozitivně… aspoň se na druhé schůzce budete moct nevydařenému zážitku společně zasmát!

Nebyla to láska na první pohled

Myšlenka lásky na první pohled je hezká, ale ne vždy v reálném světě funguje. Jestli se vám tedy při prvním pohledu na vaše rande nerozbušilo zběsile srdce, ještě to neznamená, že se k sobě nehodíte. Na druhé schůzce si můžete dotvořit či upravit dojem z té předcházející. Buď zjistíte, že mezi vámi žádná chemie nefunguje nebo si naopak uvědomíte, že vám pouze trvalo o něco déle, než jste onoho druhého člověka shledali pro vás přitažlivým. Někdy je třeba druhého lépe poznat, než se naše tělo i mysl rozhodnou, jestli bychom s ním byli schopní být či ne.

Měli jste špatný den

Lidé nejsou dokonalí, a občas mají špatné dny. To si uvědomuje každý. Proto jestli se první rande nevyvedlo, napřed se pořádně zamyslete, čím by to mohlo být. Nestalo se vám onen den v práci něco špatného? Nevstali jste z postele levou nohou? Mizerná nálada dokáže pokazit i jinak slibné rande. Proto je nejlepší si domluvit druhé, abyste zjistili, jestli s optimističtějším pohledem na svět další schůzka nedopadne daleko lépe.

A totéž může platit stejně tak i u Vašeho protějšku. Vy jste sice na prvním rande byli perfektní, okouzlující, sršící vtipem, ale ten druhý měl prostě špatný den. Zkuste na tom po hodnocení první rande vždy myslet a pokud Vás na druhém přece jen něco zaujalo nebo máte pocit, že by zaujmout mohlo, dejte druhou šanci. V nejhorším budete mít jistotu, že tohle prostě pro Vás není. A nebo naopak, budete dokonce života vděční, že jste toho pravého/pravou neodmítli po prvním setkání.

Předchozí článek