Teplo usnadňuje seznamování – letně naladění lidé prostě nechtějí trávit hezké dny a dovolené sami. Tak kde je problém? Nejčastěji v domlouvání první schůzky. Víme proč!

Aktuální tropické počasí prvním schůzkám moc nepřeje – lidé je většinou odkládají, až bude „menší hic“. K dalším oblíbeným důvodům pro odkládání první schůzky je také tzv. „čekání na lepší formu“. Lidé chtějí být na první schůzce krásnější – štíhlejší, opálenější a odpočinutější.

„První schůzka je pro vztah důležitá. Každý se na ní snaží vypadat co nejlépe, a tomu aktuální tropická horka moc nepřejí. Nikdo nechce na rande přijít splavený s unaveným účesem a přilepeným trikem,“ říká Kristýna Mertlová, zakladatelka seznamovací agentury Date2k.

Prvním schůzkám tedy léto příliš nepřeje, ale pro seznamovaní je pořád nejideálnějším obdobím. „Lidé jsou pozitivněji naladěni, hledají na druhých spíše to hezké, a dokonce i délka prvních schůzek je nepoměrně odlišná. Zatímco v zimních měsících trvá první rande v průměru 60–90 minut, v létě průměrně 150 minut. Dvojice nejčastěji zamíří do kavárny a pak se jdou projít, během procházky se uvolní, zbaví zbytečného stresu a líp si popovídají,“ vysvětluje Kristýna Mertlová.

Na prvním letním rande si lidé nejčastěji povídají o dovolených, sdělují si zážitky, co se jim kde líbilo, a tím o sobě tomu druhému řeknou mnohé. V zimě se nejčastěji mluví o počasí, jak je buď hrozná zima, nebo naopak žádný sníh, jak jsou hory drahé a podobně.

Aby bylo seznamování úspěšnější a jednodušší, přicházejí seznamky neustále s něčím novým. Například seznamovací agentura Date2k přidělí každému klientovi vztahového kouče, který s ním nejprve projde jeho motivaci najít si partnera (tím se eliminují ti, komu jde jen o nezávazné randění nebo sex na jednu noc), a pak s ním odhaluje jeho silné osobnostní stránky. Vztahový kouč vám pomůže podívat se na sebe nezávislýma očima. Všichni o sobě totiž máme nějakou představu, která je často mylná. Pokud jsme ale schopni na sobě pracovat a jsme ochotni naslouchat, máme šanci najít partnera na celý život.

Zdroj: http://www.jenprozeny.cz/laska-sex/leto-preje-lasce