Teplo přeje seznamování. Jak totiž dlouhodobé statistiky ukazují, v létě je úspěšnost seznámení větší než například v zimních měsících. Letně naladění lidé prostě nechtějí trávit hezké dny a dovolené sami. Prodlužuje se i délka „prvního rande“ a to téměř na dvojnásobnou délku oproti zimním měsícům. Navzdory tomu aktuální tropické počasí prvním schůzkám příliš nepřeje a lidé je většinou odkládají, až bude „menší hic“. K dalším oblíbeným důvodům pro odkládání první schůzky je také tzv. „čekání na lepší formu”.  Lidé chtějí být na první schůzce krásnější – štíhlejší, opálenější a odpočinutější.

„První schůzka je určující pro další rozvoj vztahu. Každý se na ní snaží vypadat co nejlépe, a tomu aktuální tropická horka příliš nepřejí. Nikdo nechce na rande přijít splavený s unaveným účesem a přilepeným trikem,“ říká s úsměvem Kristýna Mertlová, zakladatelka Date2k. „Proto lidé v těchto dnech směřuje schůzky buď do večerních hodin a klimatizovaných restaurací, nebo je odkládá, až se trochu ochladí.“

Slunce tedy prvním schůzkám příliš nepřeje, ale léto je naopak pro seznamovaní nejideálnějším obdobím. Jak totiž dlouhodobé statistiky ukazují, v létě je úspěšnost seznámení větší než například v zimních měsících. „Lidé jsou pozitivněji naladěni, hledají na druhých spíše to hezké, a dokonce i délka prvních schůzek je nepoměrně odlišná. Zatímco v zimních měsících trvá první rande v průměru 60 – 90 minut, v létě průměrně 150 minut. Budoucí páry nejčastěji zamíří do kavárny, a pak se jdou projít, přičemž během procházky se uvolní, zbaví se zbytečného stresu a vzájemný dialog se v případě oboustranných sympatií rozvine,“ vysvětluje Kristýna Mertlová a dodává, že podle rozhovorů s klienty Date2k se ukázalo, že i tonalita vzájemného dialogu je na rozdíl od zimních měsíců pozitivnější.

„Lidé si nejčastěji začnou povídat o svých dovolených, sdělují si své zážitky z poznávání jiných zemí, co se jim kde líbilo, a tím o sobě tomu druhému řeknou mnohé. Zatímco v zimních měsících je jedním z prvních témat počasí, jak je buď hrozná zima, nebo naopak není žádný sníh, jak jsou hory drahé a podobně.“

Právě zpětná vazba od klientů je to, co seznamovací agenturu Date2k řadí mezi nejúspěšnější v Česku.  Průměrná úspěšnost seznámení v kategorii žen ve věku 30 – 35 let a mužů ve věku 35 – 40 představuje 75 %. Každý klient totiž dostane svého vztahového kouče, který s ním nejprve projde jeho motivaci najít si partnera, čímž se eliminují ti, kterým jde jen o nezávazné randění nebo dokonce sex na jednu noc, a pak s ním odhalují jeho silné osobnostní stránky. „Cílem vztahového kouče je nabídnout klientovi nezávislý pohled na něj samotného. Všichni o sobě totiž máme nějakou představu, a ta je často mylná. Pokud jsou ale klienti schopni na sobě pracovat a ochotni naslouchat, mají reálnou šanci najít partnera na celý život. V jakémkoliv ročním období,“ dodává Kristýna Mertlová.