Z exposlankyně za Věci veřejné Kristýny Kočí je paní Mertlová. Manžela Jakuba přitom našla přes seznamku. A tak se společně pustili do projektu seznamky, u které se stali sami hlavními tvářemi. Kočí ostatně sama sebe dává za příklad: Když si muže našla ona, věří, že partner čeká někde i na další lidi, co zatím neměli takové štěstí. A že jim může pomoci.

„Když jsem se seznámila, a naprosto otevřeně přiznávám, že přes seznamku, se svým manželem, po čase jsem mu svěřila svůj nápad, který ho nadchnul stejně jako mne,“ píše Kristýna Kočí na stránkách Date2k.cz. Jde o její nový projekt, seznamku pro nezadané. „Jsem přesvědčená, že když jsem se mohla přes seznamku seznámit já, i na Vás taky někde čeká ten Pravý či ta Pravá,“ dodává někdejší poslankyně za Věci veřejné.

Kočí si partnera Jakuba vzala loni na středočeském zámku Kačina. Prý jednoduše proto, že je ten nejlepší chlap, co zná. Stihli již i líbánky na Krétě.

Politické kariéře je však (alespoň prozatím) konec, a tak je prostor a čas na jiné plány. Z drsné političky, která zažila i soudní tahanice společně se stranickými kolegy Bártou a Škárkou, se tak jako mávnutím kouzelného proutku stal takřka rodinný typ, který stejné štěstí přeje i ostatním.

„Máme spoustu kamarádů, kteří takové štěstí neměli a toho pravého zatím nepotkali. Tak jim snad pomůžeme,“ říkala Kočí po svatbě. Spolu s manželem se prý vrhli na studium problematiky a trhu, zanalyzovali si zahraniční seznamky, prozkoumali trendy a dali dohromady „vysoce sofistikovanou matematicko-statistickou metodu párování lidí“, jak podotýká Kočí na stránkách. Jen to celé trochu připomíná československou komedii „Hodíme se k sobě, miláčku…?“ s Vlastimilem Brodským a Janou Brejchovou. Prorazí Kočí se svým nápadem?