Jak poznat, že je to ten pravý/á již na prvním rande

Vybíral tak dlouho, až přebral, říkává se občas, a u randění to rovněž platí. Občas vyrazíme na schůzku s člověkem, který se k nám hodí natolik, že si velmi záhy ani nedokážeme představit začít randit s někým jiným. Podle čeho ale poznáme již na prvním rande, že ona druhá osoba je ta pravá zrovna pro nás?

Hovor plyne přirozeně vpřed
Jedna z věcí, která dokáže pokazit rande, jsou nepříjemné mezery v rozhovoru. Občas se odmlčet je přirozené, ale trapné okamžiky, kdy ani jeden z vás netuší, co říct? Ty už tak dobré nejsou. Jestli tedy natrefíte na člověka, s nímž se dokážete bavit plynule, aniž by docházelo k nepřirozeným odmlkám, šance je, že byste se k sobě opravdu hodili a měli si co říct i na dalších a dalších schůzkách.

Cítíte se, jako kdybyste mluvili s někým, koho znáte už dlouho
Porovnejte někdy hovor s vašimi přáteli či s rodinou a rozhovor s někým, s kým jste se právě seznámili. V tom prvním případě většinou příliš neřešíte, jak vypadáte, jestli nepovídáte hlouposti, kdežto u konverzace s cizími lidmi jste mnohem obezřetnější a nechcete se ztrapnit. Každý člověk chce zanechat příjemný dojem, a to platí i na rande. V případě, že se přes tuto přirozenou nervozitu dokážete již na první schůzce přenést a hovořit s druhým, jako kdybyste se znali delší dobu, nejspíš se k sobě povahově hodíte.

Ztratíte přehled o čase
Když se člověk dobře baví, čas rychleji plyne snáz. Pokud na rande počítáte každou minutu a už se nemůžete dočkat, až budete moct odejít, nebyl by dobrý nápad scházet se znovu. V opačném případě, kdy vás natolik baví být ve přítomnosti toho druhého, že zapomenete na to, kolik je hodin, se druhá schůzka oproti tomu jeví jako skvělý nápad.

Váš protějšek uchvátí vaši pozornost
Toto souvisí s předchozím bodem. Jste-li v přítomnosti člověka, který vás opravdu zaujme, vaše myšlenky neodbíhají jiným směrem. Neřešíte v duchu, kolik máte práce, co všechno budete muset udělat, až dorazíte domů, co si uvaříte zítra k obědu… Jednoduše se nacházíte v přítomnosti a ničím jiným se v mysli nezaobíráte. Vaši pozornost momentálně zcela okupuje váš protějšek, a necítíte potřebu myslet na ostatní věci, protože si na to s tím druhým člověkem příliš dobře rozumíte.

Dokážete se bavit i o hlubších věcech
Není nutné vašemu protějškovi na prvním rande vylíčit všechna vaše nejtemnější rodinná tajemství (a ani se to nedoporučuje). Jestli se však neostýcháte podělit o soukromější myšlenky, jako jsou například vaše sny či plány do budoucna a cítíte, že se mu můžete svěřit, jde o dobrý základ pro možný budoucí vztah.

Nemluvíte jen vy
Nikdo nechce navazovat vztah s egoistou, který myslí jen na sebe. Jestli tedy váš protějšek stále mluví jen o sobě a o vás se vůbec nezajímá, raději zařaďte zpátečku. Partneři by se měli vzájemně doplňovat, což ovšem nebude možné, když jeden z nich nenosí v hlavě nic jiného než sebe. Pokud naopak ten druhý projevuje aktivní zájem a klade vám otázky a je schopný naslouchat, pravděpodobně má o vás opravdu zájem a rád by vás viděl znovu.

Vsaďte na instinkt
Lidé občas mají sklon věci přehnaně analyzovat, až nakonec sami sebe tak vystraší, že nic nepodniknou. Pokud již po první schůzce cítíte, že je vám s tím druhým dobře, mohli byste si rozumět a chcete daného člověka vidět znovu, naslouchejte svým instinktům a běžte do toho!