Zítřejší Den svatého Valentýna přeje lásce. Jestli partnera zrovna nemáte a toužíte po vztahu, zkuste uvažovat i o seznámení online. Tímto způsobem se už někdy zkusili seznámit čtyři z deseti Čechů.

Neúspěch u žen si v minulosti na vlastní kůži zažil i Michal Sněhota, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Ten nyní šéfuje projektu TvojeLáska.cz, jehož je i spoluautorem.

Muž, který chodí o berlích a částečně používá invalidní vozík, se spojil s Kristýnou Mertlovou a jejím mužem – pojistným matematikem Jakubem. Ti v roce 2014 založili seznamovací agenturu Date2k.

Ta používá unikátní způsob seznamování pro náročné – individuální přístup za pomoci osobních vztahových koučů. Vychází přitom z matematicko-statistického způsobu párování.

Úspěch firmy přivedl manžele Mertlovy k myšlence využít zkušeností a pomoci se seznamováním i lidem s handicapem.

TvojeLaska.cz funguje od září 2017

A protože nejlépe se do potřeb svých klientů mohou vcítit ti, kteří se sami s nějakým postižením potýkají, napadlo Mertlovy nabídnout právě Michalu Sněhotovi, aby projekt vedl.

S jeho přispěním Jakub Mertl upravil svůj seznamovací algoritmus tak, aby vycházel vstříc i speciálním požadavkům a potřebám handicapovaných a aby odrážel bariéry, na které postižení při seznamování nejvíce narážejí.

Základem úspěšného seznamování však není jen algoritmus, ale především osobní práce s klienty. „Každému je věnována individuální péče a potřebná asistence s ohledem na typ postižení. Nabízíme služby vztahových koučů, kteří klientům pomáhají s tím, jak se efektivněji seznamovat, nebo s tím, jak se vyrovnat s odmítnutím, ale poskytujeme také poradenství v sexuální oblasti,“ vysvětluje Michal Sněhota s tím, že i většina dalších spolupracovníků portálu se sama celoživotně potýká s různým typem handicapu, mohou tedy přesněji reagovat na specifické potřeby, požadavky znevýhodněných uživatelů a pomoci také rozptylovat jejich obavy.

Registrováno je už skoro tisíc lidí. Ambasadorem projektu, který bude představen i na březnové konferenci INSPO, je Marek Valenta – bývalý bubeník kapely The Tap Tap.

Valentýnský Happy end: Michal Sněhota nakonec nenašel jen nové uplatnění, díky seznamce i on sám našel partnerku…


Seznamka Tvoje Láska

tvojelaska.cz

 • Internetová seznamka s individuálním přístupem.
 • Využívá speciální algoritmus, psychology i vztahové kouče.
 • Chápe potřeby a požadavky handicapovaných.
 • Služba je zdarma.
 • Účast v inkubačním programu Laboratoř Nadace Vodafone pomohla projekt nastartovat.
 • Projekt funguje díky finanční podpoře z Operačního programu Zaměstnanost z Evropského sociálního fondu.
 • Partnerem projektu se stala nezisková organizace Help hand, z. ú.
 • Během roku 2020 se budou pořádat workshopy pro chráněné dílny a další organizace, které pracují s handicapovanými.

 • S nějakým handicapem se potýká každý desátý obyvatel Česka.
 • Zdravotní omezení mají výrazný vliv i na společenský život. Najít lásku je pro zdravotně znevýhodněné náročnější a trvá déle než u zdravých lidí.
 • Ze studií vyplývá, že lidé bez vztahu (s handicapem i bez) jsou v životě méně spokojení, šťastní, a dokonce se dožívají v průměru o 10 let méně.

Láska přes internet

4 z 10 Čechů už se někdy snažili seznámit online

 • Přes internet už se někdy pokusilo seznámit či navázat romantický vztah 42 % internetových Čechů, o něco větší zájem o to mají muži.
 • K online seznámení nebo navázání romantického vztahu přes internet se v Česku už někdy uchýlilo 45 % mužů a 39 % žen.
 • Loňský výzkum ukázal, že ačkoli skupina 15–34letých vede (online se už někdy seznámilo 53 % z nich), respondenti ve věku 35–44 let rozhodně nezaostávají – vyzkoušelo to 52 % z nich. Z respondentů nad 45 let se někdy seznámilo přes internet 27 % dotázaných.

Zdroj: nielsen-admosphere.cz/press/laska-pres-internet-4-z-10-cechu-uz-se-nekdy-snazili-seznamit-online/

ZDROJ:https://www.inspirante.cz/index.php/2020/02/13/seznamka-tvoje-laska-ulehcuje-handicapovanym-hledani-partnera/