Konec roku a adventní čas většina lidí využívá k bilancování uplynulého roku a dává si předsevzetí, co chce změnit v roce nadcházejícím. Mnoho lidí si také uvědomuje, že nechtějí být sami a věnují konec roku seznamování. Navíc období kolem Vánoc přináší i zajímavé možnosti, kam na první rande vyrazit.

„Z naší zkušenosti mohu potvrdit, že konec roku bývá pro naši seznamku obdobím velmi frekventovaným. S koncem roku se lidé chtějí na poslední chvíli seznámit. Klientům radíme i v tom, kam třeba vyrazit na první rande a jak ho pojmout,“ popisuje Kristýna Mertlová, majitelka seznamky.

Romantika v ulicích

Není nic romantičtějšího v adventním čase než vyrazit na procházku zasněženým městem.

Když se s námi naši klienti radí, tak jim jednoznačně doporučujeme procházku městem. Potenciální partneři tak mají možnosti si v klidu popovídat a nebýt přitom tolik nervózní, jako když spolu sedí například u stolu. Při procházce mají více podnětů a nemusí se tak bát hluchých momentů,“ popisuje vztahová koučka Iveta Gajdušeková.

Na zahřátí i nervy

Někteří si nedokážou představit adventní čas bez svařeného vína nebo vánočního punče. I když vánoční trhy tento rok nejsou, člověk ve městě narazí na mnoho kavárniček a hospůdek, kde vám dobrý svařák nebo punč udělají, a hlavně jeden nebo dva svařáky mohou pomoci odbourat prvotní nervozitu.

Ledové rande

Pokud jsou potenciální partneři sportovnějšího ražení, je nasnadě vyrazit si zabruslit na místní kluziště. Při bruslení může dojít k úsměvným momentům, které atmosféru odlehčí, a užijete si při nich spousty legrace.

Za jesličkami

K Vánocům neodmyslitelně patří výstavy betlémů. Pokud na sebe narazí partneři, kteří jsou kulturnějšího nebo duchovnějšího ražení, tak to vybízí k návštěvě betlému v některých z místních kostelů. Kouzelný betlém například vystavuje Kostel Panny Marie Vítězné neboli Svatyně Pražského Jezulátka v Praze. Zde vás venkovní betlém zavede dovnitř, kde jsou k vidění novodobé jesličky.

Zdroj:https://www.fitsrozumem.cz/zivotni-styl/advent-je-cas-plny-romantiky-kam-vyrazit-na-vanocni-rande/8649/