Není mnoho žen, které toho mají v jejím věku tolik za sebou. Ve svých 25 letech se dostala do vrcholné politiky, aby z ní po pár letech opět odešla a začala podnikat. Dnes je čerstvě vdaná, šťastná, chce mít tři děti a pomáhá těm, kteří stále hledají vhodného partnera pro život.

Nedávno jste se vdala. Povíte nám nějaké detaily ze svatby? Jak jste celý ten velký den prožila?

Svoji svatbu jsem si neuvěřitelně užila, byla jako z pohádky. Ačkoliv jsem toho nebyla nikdy velký zastánce, nakonec jsme s manželem pro organizaci svatby využili služeb svatebního salónu a svatební koordinátorky a musím říci, že to bylo nejlepší rozhodnutí. Jen díky tomu jsme dokázali zorganizovat svatbu za 3 měsíce, nestresovali jsme se a celý svatební den proběhl bez nejmenšího zádrhelu a já i manžel jsme si ten velký den naprosto užili v kruhu našich nejbližších. Byl to opravdu nejkrásnější den mého života:)
Kdo Vám šel za svědka?
Pojali jsme to hodně v rodinném kruhu, takže mi za svědka šla moje mladší sestra a manželovi můj mladší brácha a byli to naprosto senzační svědci. Když pro nás připravili komentovaný příběh našich životů na základě fotografií a našeho seznámení, měla jsem slzy hodně na krajíčku.
Vdávala jste se po relativně krátké známosti. Neměla jste obavy, že jste to uspěchali?
Je pravda, že se s manželem známe pouze rok, ale i když to může znít celé jako hrozné klišé, mám pocit, jako bychom se znali nejméně 10 let. Ačkoliv jsem velice racionální člověk, už na prvním rande jsem tak nějak tušila, že je to on, ten pravý. Já, která jsem se bála komukoliv otevřít, ukázat svoji skutečnou tvář, jsem se přistihla, jak mu na první schůzce po hodině známosti vyprávím, jaké jsou mé největší sny, jakou si přeji rodinu a kolik chci dětí. A všechno to najednou do sebe začalo zapadat, neměla jsem nejmenší pochybnosti. Neznám lepšího člověka, než je Jakub. Asi i proto jsme spolu hned začali žít. Na druhou stranu jsme si i za ten rok prošli také složitými obdobími, zejména zdravotními problémy, ale to nás jenom utvrdilo v tom, že spolu chceme být už napořád. A když mne v mém milovaném městě, Paříži, požádal o ruku, bylo rozhodnuto:)
Změnila jste se nějak po svatbě?
Doufám, že jenom v tom pozitivním slova smyslu. Jsem teď ještě šťastnější a vyrovnanější, než kdykoliv před tím a konečně moc dobře vím, co chci a nejenom v osobním životě.
Plníte všechny možné a nemožné role manželky? Jak Vám to jde?
Vzhledem k tomu, že jsme spolu již žili i před svatbou, tak „role manželky” pro mne není ničím novým. Navíc nakupovat, prát, uklízet a žehlit člověk musel, i když žil sám, jen teď je toho nějak dvakrát víc a co se košilí týče, tak asi desetkrát. Ale mne to baví a můj manžel je moderní muž, takže ve spoustě věcí vždy rád pomůže:) Co se u mne ale nejvíc posunulo, je asi vaření. Ačkoliv moje máma je nejlepší kuchařka na světě a moje ségra a dokonce i brácha moc dobře vaří, já jsem k tomu nikdy příliš netíhla, spíš naopak. Ono taky, kdo by trávil večery u sporáku, když je doma sám a může raději zajít někam ven s přáteli či spojit večeři s nějakým pracovním jednáním. To se hodně změnilo. S manželem sice pořád rádi chodíme na večeři ven, s přáteli nebo jen tak sami dva, ale ještě radši si uděláme klidný večer doma. Ve vaření se střídáme a řekla bych, že manžel je ten, kdo se nebojí experimentovat a zkoušet nové kuchyně a recepty, já jsem víc na ta „tradiční”, odzkoušená jídla, ale dělám to moc ráda. Mám skvělého manžela, který každý můj kuchařský počin chválí, takže mne to motivuje, a tak vařím čím dál častěji a věřím, že i lépe.
Jaká jste tedy kuchařka? Jak byste se ohodnotila? A co tak obvykle vaříte? Jaký je Váš nejoblíbenější recept?
Hodnotit kvalitu mého kuchařského umění by měli asi druzí. Sama za sebe můžu jen říct, že se zlepšuji a dokonce už se nebojím i pozvat svoje rodiče či přátele k nám na nedělní oběd. Vařím obvykle italskou kuchyni, máme ji s manželem oba moc rádi. Ale mojí specialitou je francouzská cibulačka s koňakem.
Co nového u Vás od té doby ještě nastalo?
Před čtrnácti dny jsme si s manželem pořídili štěňátko. Máme nádhernou kavalíří slečnu a maximálně si užíváme společné procházky s ní. Je to sice ještě trochu náročnější, protože je malinká a ne úplně poslouchá, ale chystáme se s ní začít chodit na cvičák, tak se to snad zlepší.
A co vlastně teď děláte? Myslím pracovně?
Stále mám se svým obchodním partnerem komunikační agenturu, kterou vedu. Dává mi prostor kombinovat zkušenosti, které jsem získala během svého působení nejen v politice, ale i při studiu nejen na Karlově Univerzitě, ale zejména v zahraničí (Paříži či Istanbulu) a následně na odborných kurzech zejména z oblasti koučingu a osobního rozvoje. A nyní spouštíme unikátní projekt, který vychází právě z oblasti osobního rozvoje, ale i hodně z mého vlastního osobního života a osobních zkušeností.
Tento projekt jste s manželem spustili pár dní po svatbě. O co přesně jde a jak dlouho jste na něm pracovali?
Rozhodli jsme se rozšířit naše působení a založit si seznamovací agenturu Date2k. Není žádným tajemstvím, že jsme se s manželem seznámili pomocí seznamky, ale už tehdy mne napadlo, že tady na trhu úplně chybí specifický typ seznamky pro lidi jako já nebo můj manžel. Lidi (nejen) ve „vysokých” pozicích, kteří si nemohou anebo nechtějí dovolit mít někde na internetu fotku s inzerátem, pro lidi, kteří nemají čas brouzdat někde po síti a procházet desítky (či stovky) inzerátů a pak trávit hodiny dopisování si s někým, kdo se pak stejně na osobní schůzce ukáže být někým úplně jiným.
A protože problémy se seznamováním a negativní zkušenosti i s tzv. VIP seznamkami, kdy člověk zaplatil spoustu peněz, ale nabídka byla opravdu děsivá, měla okolo mne i spousta dalších kamarádů a zejména kamarádek, napadlo mne zkusit vymyslet a nabídnout úplně jiný koncept seznamování. Profesionální, postavený na osobním přístupu ke každému klientovi, žádné internetové profily, ale vyhledání ideálního partnera na základě představ a hodnot klienta vědeckou metodou a hlavně s garancí vrácení peněz.
Pamatuji si úplně přesně, kdy jsem se s tím nápadem svěřila svému dnes už manželovi. Bylo to loni na Silvestra a jeho ten nápad neuvěřitelně zaujal a od té doby jsme na tom konceptu začali pracovat i spolu s mým obchodním partnerem a dalšími spolupracovníky. Prostudovali jsme snad všechny zahraniční, zejména americké a francouzské, seznamovací servery a agentury, metody seznamování i aktuální trendy v této oblasti, inspirovali jsme se tím nejlepším z nich a „vynalezli” unikátní matematicko-statistickou metodu párování, tedy přesněji vymyslel ji můj manžel. Jakub je vzděláním i profesí matematik, momentálně dokončuje PhD. na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a jako odpovědný pojistný matematik a vedoucího celé sekce pojistné matematiky v jedné velké pojišťovně nemá příliš volného času. Jsem proto strašně ráda, že vyvinul tenhle vysoce sofistikovaný program, který umožňuje dávat dohromady lidi, kteří se k sobě opravdu hodí.
Jak dlouho trvá celý proces od první schůzky až po realizaci rande?
Naše seznamovací agentura Date2k je postavená na plnění individuálních představ a potřeb klienta, hledáme ideální partnery na klíč, celý koncept stojí na osobním přístupu, tudíž vždy záleží jen a pouze na konkrétním klientovi, o co přesně má zájem a jak dlouho bude onen proces seznamování trvat. Pro lehčí orientaci a představu jsme vytvořili 3 základní balíčky. Mezi sebou se liší rozsahem nabízených služeb a logicky i trváním spolupráce s naší agenturou, jde o to, zda klient se chce primárně jenom seznámit nebo mu jde i osobní rozvoj a hlubší připravení se na nový vztah ve spolupráci se vztahovým koučem či psychologem nebo o „vylepšení” svého vzhledu za pomoci stylisty, vizážisty, kadeřníka, kondičního trenéra apod. Základ je však vždy stejný a vychází ze základního balíčku nazvaného Seznámení, kde proběhnou (minimálně) 3 osobní setkání se vztahovým koučem a rande s vybraným ideálním protějškem. Na prvním setkání s koučem se vydefinují představy (nejen) o ideálním partnerovi, kterého pak budeme pro klienta hledat. Na jejich základě pak proběhne samotné vyhledávání pomocí naší vědecké metody 8 úrovní párování (a to na základě povahy, představ o ideálním protějšku, zaměstnání, koníčků, pohledu na děti a rodinu, sociálního statutu a vzdělání, životního stylu a představ o budoucnosti) a na následující schůzce kouč předloží klientovi 5 (případně více) fotografií ideálních protějšků. S vybraným z nich pak domluví rande. Poté následuje 3. schůzka s koučem, kde klient, pakliže o to stojí, dostane zpětnou vazbu z uskutečněného rande, tipy, co zlepšit anebo proběhne opět výběr a domluvení dalšího rande s jiným vhodným kandidátem.
A co se stane, když si klient nevybere žádného z námi doporučených adeptů a nebude chtít zkoušet další pokusy? Dostane peníze zpět! V Date2k jsme si tak jisti, že naše metoda seznamování bude fungovat, že garantuje vrácení peněz, když klientovi ideálního partnera nenajdeme. Protože my ho prostě vždycky najdeme.
Kdo byli vaši první klienti?
Vzhledem k tomu, že mám ve svém okolí celou řadu krásných, chytrých a úspěšných kamarádek, které, podle mne, mají prostě jen smůlu na ty správné chlapy, tak úplně první klientky byly z jejich řad. Co mne ale mile překvapilo, že mezi prvními klienty byli také muži, kteří vinou časově náročného zaměstnání, mnohdy i špatné zkušenosti z prvního manželství, mají problém najít ideální partnerku. Takovou, která by na jednu stranu byla tolerantní k jejich pracovní vytíženosti, byla dostatečně sebevědomá a samostatná a nešla pouze po penězích, ale na druhou stranu měla zájem spoluvytvořit stabilní zázemí a do budoucna rodinu.
Myslíte si, že bude mít tento projekt v ČR úspěch?
Věřím tomu. Kdybych měla pochybnosti, nešla bych do něčeho takového. Nedávno jsem četla zajímavou studiu z USA popisující trendy v seznamování a podle ní, pro mne neuvěřitelných, 40% lidí se seznamuje pomocí seznamek a seznamovacích agentur. Je tedy jen otázka, kdy se tento boom přesune i k nám. Doba totiž jednoduchému seznamování, od jistého věku, úplně nepřeje. Trávíme spoustu času v práci, máme svoje koníčky, ale když se nám nepodařilo toho pravého potkat ve škole nebo v práci a kamarády z koníčků už dávno známe, není objektivně příliš mnoho šancí se seznámit. A s přibývajícím věkem, když jsou už všichni okolo zadaní, to je těžší a těžší. A upřímně, kdo z nás má čas nebo náladu vysedávat po barech či kavárnách a doufat, že zrovna tam někoho potká.
Co dalšího máte s manželem společného? Chystáte nějaké další pracovní projekty?
S manželem máme společnou spoustu věcí, smyslem pro humor počínaje až názory a pohledem na budoucnost a hlavně rodinu konče. Jakub je pro mne vše v jednom, úžasný manžel, skvělý milenec a nejlepší přítel a spolupracovat na čemkoliv s ním je opravdu velká radost. Bohužel nemáme zas tolik času a rodina je naše priorita, tudíž, zatím, žádný další společný projekt nechystáme. Nehledě k tomu, že rozjet úspěšně naši seznamku vyžaduje i tak hodně času.
A budete mít vůbec čas na rodinu?
Náš vztah je naše priorita a velmi rádi bychom naši rodinu v nejbližší době rozšířili o další členy, proto si velmi hlídáme, aby žádné projekty, práce nebo jiné aktivity naši rodinu nijak neohrozili a byla vždycky na prvním místě.
Kolik dětí plánujete?

Jelikož jsem z velké rodiny, mám skvělou ségru i bráchu, už na prvním rande jsme se shodli, že bychom rádi měli 3 děti. Ale tohle opravdu, bohužel, není na nás. Takže se necháme překvapit.

Zdroj: http://zeny.iprima.cz/sex-vztahy/kristyna-koci-hledame-idealni-partnery-na-klic